Icon Zamknij wybór kraju

WatchGuard

Dynamiczne, wydajne i łatwe w użyciu rozwiązania bezpieczeństwa UTM, bezpieczne rozwiązania WIFI

Materiały

Broszury

AuthPoint Identity Security
Pobierz i dowiedz się czemu AuthPoint wykracza poza tradycyjne uwierzytelnianie 2-czynnikowe (2FA) MFA.
download Pobierz
WatchGuard Endpoint Security Solutions dla biznesu
Pobierz porównanie wszystkich rozwiązań WatchGuard Endpoint Security.
download Pobierz

Więcej materiałów znajduje się bezpośrednio przy produktach.

Firma powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma  oddziały na wszystkich kontynentach.

Producent jest regularnie klasyfikowany w raportach Gartnera dla UTM/NGFW. Ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania WatchGuard Dimension uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

 

TECHNOLOGIA

 

WatchGuard Firebox® to Firewalle zaprojektowane zarówno dla małych, jak i dużych oraz rozproszonych przedsiębiorstw, które zmagają się z problemem skutecznego zabezpieczenia sieci w obliczu gwałtownego wzrostu przepustowości, ruchu szyfrowanego, wykorzystania wideo i szybkości połączeń. Ponadto WatchGuard umożliwia dodanie modułów sieciowych w celu zwiększenia ilości portów i zapewnienia elastyczności w dostosowaniu się do wymagań rozwijającej się infrastruktury sieciowej.

Urządzenia WatchGuard Firebox zostały zaprojektowane z naciskiem na automatyzację. WatchGuard Automation Core umożliwia wdrażanie z chmury, blokowanie zagrożeń, aktualizację sygnatur oraz wykrywanie i eliminację złośliwego oprogramowania.

 

Autorski system operacyjny

Wydajny i elastyczny  system operacyjny WatchGuard Fireware decyduje o sprawnym, szybkim i skutecznym działaniu platform WatchGuard. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wydajność całego systemu nawet w chwili równoczesnego pełnego obciążenia poszczególnych podzespołów

 

Technologie zawarte w WatchGuard Firebox

Dzięki innowacyjności systemu operacyjnego WatchGuard Fireware w urządzeniach zostały zaimplementowane rozwiązania bezpieczeństwa pochodzące od wiodących dostawców. Oznacza to zwiększoną pewność, że system skutecznie zadziała w sytuacji zagrożenia.  Producent preferuje najbardziej zaufanych i sprawdzonych dostawców poszczególnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

 

Autorski Unikatowy system Fire Core

Niezależnie od swojej wielkości organizacje potrzebują rozwiązania, które wykorzystuje kompleksowe podejście do bezpieczeństwa - od sieci po stacje końcowe. WatchGuard EDR Fire Core składa się z zaawansowanych narzędzi do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem. Taki zbiór instrumentów koreluje wskaźniki zagrożeń z Fireboxów i agentów, aby powstrzymać znane, nieznane i wymykające się zagrożenia złośliwych oprogramowań.

EDR Fire Core został zaprojektowany w celu zapewnienia pełnej widoczności punktów końcowych poprzez monitorowanie i wykrywanie złośliwej aktywności, która omija tradycyjne rozwiązania. EDR Core instaluje się na istniejących rozwiązaniach AV nowej generacji lub innych rozwiązaniach EDR, aby dodać pełny zestaw funkcji wykrywania i reagowania na punkty końcowe. WatchGuard EDR Core zapewnia środki do skutecznego zwalczania zagrożeń i reagowania na ataki, umożliwiając korzystanie z następujących zaawansowanych technologii zabezpieczeń.

 

Aktualna lista zagrożeń oraz ataków typu ZERO-DAY: Mapa zagrożeń Threat Landscape

 

ROZWIĄZANIA:

 

  • Firewall/UTM - Rozwiązania WatchGuard, zaprojektowane jako inteligentne, szybkie i skuteczne produkty bezpieczeństwa sieciowego, zapewniają dogłębną ochronę przed zaawansowanym złośliwym oprogramowaniem, ransomware, botnetami, trojanami, wirusami, programami typu drive-by download, phishingiem i wieloma innymi. Pakiety Total i Basic Security Suite są dostępne dla wszystkich rozwiązań Firebox.
  • Wieloskładnikowe uwierzytelnianie - Przygotowane przez WatchGuard wieloskładnikowe uwierzytelnianie (MFA) to rozwiązanie pozwalające zmniejszyć prawdopodobieństwo nieuprawnionego dostępu. AuthPoint wykracza poza tradycyjne uwierzytelnianie 2-składnikowe (2FA) w celu ochrony dostępu do sieci, połączeń VPN i aplikacji chmurowych.
  • Access Points - Bez względu na to, co stanowi obszar zastosowań sieci bezprzewodowej - zdalne biura, Wi-Fi dla gości, dostęp korporacyjny, publiczne hot-spoty, środowiska zewnętrzne - WatchGuard oferuje szereg Access Pointów, które zapewniają idealne połączenie bezpieczeństwa, wydajności i łatwości zarządzania.
  • Endpoint Security - Platforma WatchGuard Endpoint Security zapewnia zaawansowaną ochronę przy minimalnym stopniu złożoności. Produkty EPP i EDR posiadają unikalne, zautomatyzowane procesy oparte na sztucznej inteligencji.

 

Najnowsza seria WatchGuard Firebox T Series, której premiera odbyła się w Q2 2023

 

 

Firebox® seria T25 oraz T45

Urządzenia  WatchGuard Firebox T25 oraz T45 zapewniają bezpieczeństwo sieciowe na poziomie przedsiębiorstwa w małych biurach, oddziałach i środowiskach rozproszonych. Urządzenia te są niewielkimi, ekonomicznymi centrami bezpieczeństwa, które zapewniają wszystkie funkcje obecne w urządzeniach UTM firmy WatchGuard z wyższej półki, w tym wszystkie funkcje bezpieczeństwa, takie jak zasilane sztuczną inteligencją oprogramowanie antywirusowe, korelacja zagrożeń i filtrowanie DNS.

 

Firebox® seria T85

Firebox T85 to potężne narzędzie do administrowania i egzekwowania polityki w całej sieci umożliwiając wprowadzenie pełnej ochrony UTM do małych i średnich środowisk w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa. Dzięki pełnej obsłudze pakietu Total Security Suite, T85 umożliwia ochronę mniejszych lokalizacji dzięki zaawansowanym usługom bezpieczeństwa, takim jak Cloud sandboxing, zasilane AI oprogramowanie antywirusowe, korelacja zagrożeń i filtrowanie DNS.

 

DOPASUJ MODEL WATCHGUARD FIREBOX DO OKREŚLONYCH POTRZEB:

https://www.watchguard.com/wgrd-resource-center/watchguard-appliance-sizing-tool

 

DLACZEGO WATCHGUARD?

  • Łatwość zarządzania systemem, tworzenia reguł i polityk bezpieczeństwa przy zachowaniu maksymalnej pewności co do skuteczności zabezpieczeń
  • Dynamiczna ochrona użytkowników
  • Natychmiastowe reagowanie na zmiany stopnia zagrożenia
  • Elastyczne i szerokie  portfolio zastosowań
  • Atrakcyjny stosunek jakości do ceny dla rozwiązań oraz kosztów utrzymania systemu

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ 

Webinar | WatchGuard: Wydajny firewall podstawą bezpieczeństwa każdej organizacji i jednostki publicznej

Webinar | WatchGuard i dyrektywa UE NIS 2: Bezpieczne Środowisko Cyfrowe dla Twojego Biznesu

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

 

Produkty

Firebox® Cloud
WatchGuard Firebox Cloud zapewnia ochronę wiodących urządzeń WatchGuard Firebox Unified Threat Management (UTM) w środowiskach chmur publicznych. Firebox Cloud może być szybko i łatwo wdrożony w celu ochrony wirtualnej chmury prywatnej (VPC) przed atakami takimi jak botnety, skrypty cross-site, próby SQL injection i inne wektory włamania.
Firebox® seria M - M4800/M5800
Najnowsze i najwydajniejsze modularne rozwiązania WatchGuard. UTM firewalle następnej generacji to najlepszy wybór dla dużych przedsiębiorstw oraz organizacji typu Enterprise.
Firebox® seria M290/M390
Najnowsze rozwiązania UTM klasy korporacyjnej dla sektora SMB, które posiadają bardzo wysoka przepustowość urządzeń i dodatkowo możliwość stosowania modułów rozszerzających porty.
Firebox® seria M590/M690
Najnowsze rozwiązania UTM klasy korporacyjnej dla dużych przedsiębiorstw, oraz sektora GOV, które posiadają bardzo wysoką przepustowość urządzeń i dodatkowo możliwość stosowania modułów rozszerzających porty. Cechą wyróżniającą tą serię są redundantne zasilacze oraz pojemne karty M.2.
Firebox® seria T - T20/40/80
Modele Fireboxów od WatchGuarda z serii T Tabletop. Fireboxy posiadają porty Lan POE+, oraz możliwość dodania modułu SFP+. Kolejnym atutem oraz innowacyjnym podejściem do rozwiązania jest rozszerzenie pakietu Total o kolejne funkcjonalności takie jak Inteligent AV i Access Portal w przypadku modeli T40/T80. Poprawione wydajności przepustowości Firewall oraz UTM, czynią nowe modele bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla mniejszych firm, które potrzebuję ochrony klasy Enterprise.
WatchGuard Secure Wi-Fi
Prosta i skalowalna sieć Wi-Fi dla firm każdej wielkości, zapewniająca najlepsze na rynku połączenie bezpieczeństwa, wydajności i łatwości zarządzania.
WatchGuard Dimension
W dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego, czytelność posiadanych danych jest często bardziej wartościowa niż sama posiadana wiedza. Jeśli można coś zobaczyć, wtedy łatwiej na ten fakt zareagować, więc przejrzysta czytelność danych pozwala na skuteczną ochronę.
WatchGuard Firebox Virtual
Najlepsze w swojej klasie bezpieczeństwo sieciowe w świecie wirtualizacji, dzięki czemu środowiska wirtualne są tak samo bezpieczne, jak infrastruktura fizyczna. FireboxV ma wszystkie zabezpieczenia i usługi sieciowe identyczne, jak w nagradzanych urządzeniach fizycznych, w tym pełną kontrolę HTTPS i obsługę urządzeń mobilnych, takich jak iPhone i iPad. Bogaty w funkcje Fireware OS jest dostarczany ze wszystkimi modelami FireboxV.
Watchguard® Wi-Fi Cloud Management
Pełne możliwości "chmury" dzięki licencji Total Wi-Fi - łatwe do dostosowania, wciągające portale typu captive z opcjami uwierzytelniania, takimi jak Facebook, Twitter, SMS, e-mail, a także potężny silnik analityczny oparty na lokalizacji, wyposażony w konfigurowalne raporty umożliwiające automatyczne dostarczanie danych do skrzynki odbiorczej.
WatchGuard AuthPoint
Przygotowane przez firmę WatchGuard unikalne wieloskładnikowe uwierzytelnianie (MFA) to rozwiązanie pozwalające zmniejszyć prawdopodobieństwo nieuprawnionego dostępu. AuthPoint wykracza poza tradycyjne uwierzytelnianie 2-czynnikowe (2FA) MFA w celu ochrony dostępu do sieci, dostępu do połączeń VPN i aplikacji umieszczonych w chmurze. Nawet nietechniczni użytkownicy uważają, że aplikacja mobilna AuthPoint jest łatwa i wygodna w użyciu!
WatchGuard Endpoint Security
Ochrona urządzeń końcowych w celu zapobiegania, wykrywania i reagowania na zaawansowane zagrożenia.
bg

Przetestuj produkt

Chcesz poznać i przetestować nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa sieci, systemów lub monitoringu i zarządzania?

W portfolio Bakotechu znajduje się szereg produktów polskich i zagranicznych producentów, które zapewnią Ci najlepszą ochronę przed wszelkiego typu cyberzagrożeniami.

Wypełnij formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie na miarę potrzeb Twojej organizacji.

Kontakt

Bakotech Sp. z o.o.

ul. Drukarska 18/5

30-348 Kraków

Polska

Dane firmy

NIP 6762466740

REGON 122894922

KRS 0000467615

Kontakt

tel. +48 12 340 90 30

kontakt@bakotech.pl

Polityka prywatności

Dołącz do newslettera

Chcesz być na bieżąco z aktualnymi wiadomościami IT oraz otrzymywać informacje o wydarzeniach takich jak webinaria, szkolenia i konferencje? Zostaw swój e-mail:
Wystąpił błąd. Sprawdź pola formularza i spróbuj ponownie.
Ten adres jest już w naszej bazie.
Subskrypcja została dodana. Dziękujemy!
© Bakotech - 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję