Icon Zamknij wybór kraju

Progress Software

Efektywne monitorowanie sieci i zarządzanie obiegiem dokumentów w firmie

Materiały

Video

Jak zrozumieć przyczyny problemów z siecią? - Progress FLOWMON
Czym są flowy i pakiety, w jaki sposób pomagają nam w zarządzaniu i monitorowaniu sieci oraz jak możemy podnieść poziom bezpieczeństwa w firmie?
download Oglądaj
Monitoring sieci i infrastruktury z Progress WhatsUp Gold
Dowiedz się czym właściwie jest WhatsUp Gold oraz jak przejrzystym i wygodnym jest narzędziem.
download Oglądaj
Pełna kontrola nad transferem plików - Progress MOVEit
Obejrzyj 15-minutowe webinarium i dowiedz się, jak bezpiecznie przesyłać pliki.
download Oglądaj

Więcej materiałów znajduje się bezpośrednio przy produktach.

Progress Software jest globalnym dostawcą oprogramowania i usług w zakresie tworzenia aplikacji i baz danych. Dostarcza je organizacjom oferującym usługi informacyjne dla biznesu, przemysłu i rządu. Portfolio firmy obejmuje różne rozwiązania w obszarze integracji korporacyjnej, monitorowania sieci, wymiany danych i rozwoju aplikacji, a firma świadczy usługi chmury obliczeniowej w modelu SaaS. Celem firmy jest wyposażenie jak największej liczby organizacji w odpowiednie narzędzia do sprostania współczesnym, cyfrowym wyzwaniom.

TECHNOLOGIA

 

W ofercie Bakotechu odnaleźć można cztery technologie dostarczane przez Progress Software Corporation.

 • Pierwszą jest  Flowmon,  który umożliwia monitorowanie wydajności sieci w oparciu o flowy, co pozwala na monitorowanie wykorzystania przepustowości, zrozumienie struktury ruchu i wskazanie pierwotnej przyczyny problemów z siecią w środowiskach lokalnych, brzegowych i chmurowych. Jednocześnie element systemu skupiony na sieci  koncentruje się na wykrywaniu anomalnych zachowań w ruchu sieciowym, co pozwala ostrzegać o zagrożeniach w sieci, takich jak ransomware lub zagrożenia wewnętrzne.
 • Druga to szeroko znane rozwiązanie do monitoringu i zarządzania siecią o nazwie WhatsUp Gold. Jest to narzędzie do monitoringu zarówno aktywnego, jak i pasywnego, dzięki obsłudze takich protokołów jak SNMP 1/2/3 wersji, WMI, SSH, protokołów Flow'owych w rodzaju NetFlow, czy Syslog. 
 • Trzecią jest narzędzie do zabezpieczenia i usprawnienia wszelkich typów transferu plików, zarówno pomiędzy użytkownikami, jak i systemami. MOVEit to dwa niezależne systemy, MOVEit Transfer oraz MOVEit Automation. Wspólnie pozwalają zautomatyzować obieg dokumentów, wygenerować szyty na miarę backup. Dają możliwość pełnej automatyzacji przesyłu między kluczowymi dla biznesu systemami i w lekki sposób zaszyfrować komunikację użytkowników końcowych. Ponadto dają możliwość współdzielenia folderów z różnymi prawami administracyjnymi, wraz z pełną ścieżką audytu. Tak, aby w razie potrzeby, jasnym było kto, kiedy i do czego miał dostęp. A to wszystko zabezpieczone AES 256 FIPS 140-2.
 • Czwarta to Kemp LoadMaster. Loadballancer, który  pozwala na bezpieczne oraz wydajne dostarczanie i przekierowywanie usług czy też aplikacji, wspierając przy tym szerokie spektrum producentów z wielu sektorów rynku.

ROZWIĄZANIA

 

Progress Flowmon

 • Flowmon Collector - Kolektor NetFlow i IPFIX z zaawansowanym raportowaniem NetFlow Collector to samodzielne urządzenie do zbierania,  przechowywania i analizowania danych o flowach z urządzeń je obsługujących (load balancerów, przełączników i routerów), dedykowanych sond i innych źródeł Flow. Jest ono wyposażone w zaawansowane funkcje raportowania i wizualizacji danych.
 • Flowmon Packet Investigator - Zautomatyzowany analizator PCAP Flowmon Packet Investigator (FPI) to narzędzie do audytu ruchu sieciowego, które automatycznie rejestruje i analizuje pełne dane pakietów. Dzięki połączeniu zautomatyzowanej analizy PCAP i wbudowanej wiedzy eksperckiej zapewnia ono natychmiastowe dogłębne zrozumienie pojawiających się problemów i oferuje propozycje ich rozwiązania.
 • Flowmon APM - Monitorowanie wydajności aplikacji Flowmon Application Performance Monitoring (APM) to system bezagentowy, który mierzy user experience i raportuje wydajność aplikacji o znaczeniu krytycznym dla biznesu. APM dostarcza wiarygodnych danych na temat wykorzystania, przepustowości, poziomu błędów i umów SLA, aby przyspieszyć rozwiązywanie problemów i zoptymalizować działanie aplikacji.
 • Flowmon Probe - Eksporter NetFlow i IPFIX Flowmon Probe to najbardziej wydajna na rynku sonda Flowów, która generuje dane aż do poziomu aplikacji i mierzy wydajność.
 • Flowmon ADS - System wykrywania anomalii sieciowych System Flowmon ADS, wyposażony w inteligentny mechanizm wykrywania, wykorzystuje algorytmy analizy zachowań do wykrywania anomalii ukrytych w ruchu sieciowym w celu ujawnienia złośliwych zachowań, ataków na aplikacje o znaczeniu krytycznym, naruszeń danych i wskaźników kompromitacji.

 

Progress WhatsUp Gold:       

 • Wykrywanie Sieci: WhatsUp Gold Layer 2/3 Discovery identyfikuje wszystkie urządzenia w sieci, w tym routery, przełączniki, serwery, punkty dostępowe i inne. Rozwiązanie to posiada technologię Seed Scan, która odkrywa wszystkie urządzenia w sieci, automatycznie poznając topologię sieci w firmie; WhatsUp Gold automatycznie generuje mapę 2 i 3 warstwy sieci, infrastruktury Windows®, infrastruktury bezprzewodowej, zasobów chmury i innych. Monitoruje bezprzewodowe kontrolery LAN, punkty dostępowe, serwery, urządzenia pamięci masowej, drukarki i wiele innych.
 • Zarządzanie: stale monitoruje dostępność i wydajność infrastruktury zaczynając od routerów, przełączników i firewalli, aż po serwery, urządzenia pamięci masowej, aplikacje oraz wirtualne maszyny.
 • Monitorowanie Chmury: automatycznie odkrywa, mapuje i monitoruje środowiska chmury, w tym AWS i Azure. Umożliwia monitorowanie, raportowanie i alarmowanie o statusie i wydajności elementu chmurowej infrastruktury. Pozwala to nie tylko na monitorowanie wykorzystania zasobów chmury, ale również na śledzenie rozliczeń za usługi i przestrzenie oraz wyświetlanie danych w formie raportu na prostym pulpicie.
 • Monitorowanie Aplikacji: oferuje domyślne profile aplikacji, które pozwalają łatwo monitorować wydajność i dostępność popularnych aplikacji firmy Microsoft, takich jak Exchange, SharePoint®, Dynamics, Lync®, SQL Server®, DNS, Internet Information Services (IIS), Active Directory® i Hyper-V®, a także systemów Linux i serwerów internetowych Apache.
 • Analiza ruchu sieciowego:  WhatsUp Gold gromadzi rekordy przepływów ruchu sieciowego przy użyciu protokołów Cisco NetFlow, NetFlow-Lite i NSEL, Juniper J-Flow, sFlow, QUIC i IPFIX. Pozwala to na optymalizację wydajności sieci, izolację anomalii ruchu sieciowego, minimalizowanie wąskich gardeł oraz wykrycie przyczyn utylizacji pasma.
 • Monitorowanie instancji wirtualnych: WhatsUp Gold wspiera maszyny wirtualne utworzone przy pomocy VMware i Hyper-V. Dzięki temu jest w stanie zbierać informacje na temat statystyk i utylizacji procesorów, pamięci, dysków i interfejsów oraz wyświetlać je na wygodnych dashboardach. 
 • Analiza i zbieranie logów: Log manager umożliwia monitorowanie, filtrowanie, wyszukiwanie i alertowanie o logach dla każdego urządzenia w sieci osobno, a także obserwowania meta trendów, takich jak znaczne zmiany ilości logów.


MOVEit Transfer

 • Zaawansowane funkcje zabezpieczeń obejmują kryptografię zgodną ze standardem FIPS 140-2, uwierzytelnianie i autoryzację użytkowników oraz potwierdzanie doręczenia plików. MOVEit Transfer rejestruje działania w bazie danych z informacjami o naruszeniach w celu zapewnienia zgodności z normami ISO 27001, HIPAA, PCI, RODO, SOX, BASEL I/II/III, FIPS, FISMA, GLBA, FFEIC, ITAR oraz przepisami o ochronie danych.
 • Moduł Ad-Hoc: pozwala końcowemu użytkownikowi systemu na proste wysyłanie zaszyfrowanych plików z poziomu poczty Outlook. Kilkoma kliknięciami można wybrać poziom zabezpieczenia, utworzyć konto zewnętrznemu odbiorcy, zaszyfrować treść maila i ustalić polityki.
 • Secure Folder Sharing:  dodatkowa funkcjonalność, dzięki której każda osoba w przedsiębiorstwie będzie miała dostęp dokładnie do tych plików, do których powinna go mieć. Całość komunikacji biznesowej i transferu plików odbywać się będzie szyfrowaną drogą, a pliki współdzielone również będą zaszyfrowane. Ponadto zapisuje ścieżkę audytu, tak by w razie komplikacji móc zweryfikować kto i kiedy miał dostęp do konkretnych danych. 
 • Elastyczna Implementacja : MOVEit Transfer może być hostowany zarówno w lokalnej infrastrukturze, w chmurach komercyjnych, jak również dostarczony jako SaaS.

MOVEit Automation

 • Zapewnia bezpieczny, łatwy w obsłudze i zautomatyzowany przepływ pracy. Minimalizuje ryzyko utraty danych i  niezgodnych z regulacjami transferów manualnych. MOVEit Automation zapewnia również gwarancję dostarczenia, niezaprzeczalność, szyfrowanie PGP  oraz szczegółową kontrolę dostępu ze ścieżką audytu.
 • Różne Opcje: Wersje Corporation i Enterprise mogą być dopasowane do potrzeb niemal każdego odbiorcy .
 • Integracja: API umożliwiają łatwą integrację MOVEit Automation z aplikacjami innych dostawców dla połączenia całej infrastruktury w jednym systemie do automatyzacji.

 

Progress Kemp

 

 • LoadMaster Load Balancer - Hardware - Load balancery firmy Kemp stanowią kompletne, wysokowydajne rozwiązanie do application delivery solution z SSL, przełączania treści, przepisywania adresów URL w ramach bezpiecznej i wysoce dostępnej platformy, którą można łatwo wdrażać i zarządzać.
 •  LoadMaster Load Balancer - Cloud -  Rozszerzenie funkcji i możliwości data center-class application delivery controller (ADC) do chmury. LoadMaster to  load balancer, zbudowany, zaprojektowany i zoptymalizowany pod kątem chmury.
 •  Wirtualny LoadMaster Load Balancer - always-on aplikacja dla środowisk zwirtualizowanych. Zwiększenie bezpieczeństwa, dostępności, wydajności i skalowalności aplikacji dzięki oprogramowaniu load balancer zoptymalizowanemu dla środowisk wirtualnych 
 • Menedżer połączeń ECS  - ECS Connection Manager podnosi jakość aplikacji dla aplikacji Dell EMC ECS Usprawnij wdrożenie ECS dzięki zarządzaniu ruchem danych w warstwie 7 ECS, zoptymalizowanemu pod kątem protokołów aplikacji S3, NFS, Swift i Atmos, a także dzięki odporności na wiele lokalizacji i równoważeniu obciążenia.
 • Multi-tenant Load Balancer - Wiele instancji load balancera na jednym urządzeniu. Multi-Tenant LoadMaster uruchamia wiele izolowanych instancji Load Balancera na jednym urządzeniu sprzętowym z pełną elastycznością przydziału zasobów w celu optymalizacji wykorzystania przepustowości. Każda instancja działa niezależnie i jest całkowicie odizolowana, co umożliwia tworzenie, testowanie i optymalizację usług bez wpływu na inne aplikacje tenantów.

 

DLACZEGO PROGRESS SOFTWARE?

 • Łatwe wdrożenie i integracja z każdym systemem
 • Prosta, lecz efektywna technologia
 • 40-letnie doświadczenie w branży
 • Stale rozwijająca się firma 
   

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ :

Czy dedykowany system NDR jest konieczny? Progress Flowmon

Proste i wygodne monitorowanie środowisk IT / Webinar WhatsUp Gold

Pełna kontrola nad transferem plików / Webinar MOVEit

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

 

Produkty

WhatsUp® Gold Total Plus Edition
Monitorowanie dostępności i wydajności sieci, systemów i aplikacji. WhatsUp® Gold Total Plus Edition zapewnia pełny wgląd w status i wydajność aplikacji, urządzeń sieciowych i serwerów w chmurze lub on-premise.
MOVEit Transfer
Wiodący w branży system do zarządzania transferem plików (MFT)
MOVEit Automation
Automatyzacja workflow i przesyłu pomiędzy systemami
Flowmon APM
Flowmon Application Performance Monitoring (APM) to system do pomiaru user experience i wydajności aplikacji o znaczeniu krytycznym dla działalności firmy. Przyspiesza rozwiązywanie problemów i dostarcza rzetelnych danych na temat wykorzystania przepustowości, poziomu błędów i umów SLA, pomagając w ten sposób uniknąć odpływu klientów i stworzyć pracownikom warunki do wydajnej pracy.
Flowmon Packet Investigator
Automated PCAP analyzer Flowmon Packet Investigator (FPI) to narzędzie do audytowania ruchu sieciowego, które automatycznie rejestruje i analizuje pełne dane pakietów. Dzięki połączeniu automatycznej analizy PCAP i wbudowanej wiedzy...
Flowmon Probe
Eksporter NetFlow i IPFIX
Flowmon Collector
Kolektor NetFlow i IPFIX z zaawansowanym raportowaniem
Flowmon ADS
System wykrywania anomalii w sieci
Hardware LoadMaster Load Balancer
Wybierz dokładnie taki Load Balancer, jakiego potrzebujesz. Porównaj funkcje i korzyści każdego LoadMastera. Nadal nie wiesz, który plan jest dla Ciebie najlepszy?
bg

Przetestuj produkt

Chcesz poznać i przetestować nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa sieci, systemów lub monitoringu i zarządzania?

W portfolio Bakotechu znajduje się szereg produktów polskich i zagranicznych producentów, które zapewnią Ci najlepszą ochronę przed wszelkiego typu cyberzagrożeniami.

Wypełnij formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z Tobą i pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie na miarę potrzeb Twojej organizacji.

Kontakt

Bakotech Sp. z o.o.

ul. Drukarska 18/5

30-348 Kraków

Polska

Dane firmy

NIP 6762466740

REGON 122894922

KRS 0000467615

Kontakt

tel. +48 12 340 90 30

kontakt@bakotech.pl

Polityka prywatności

Dołącz do newslettera

Chcesz być na bieżąco z aktualnymi wiadomościami IT oraz otrzymywać informacje o wydarzeniach takich jak webinaria, szkolenia i konferencje? Zostaw swój e-mail:
Wystąpił błąd. Sprawdź pola formularza i spróbuj ponownie.
Ten adres jest już w naszej bazie.
Subskrypcja została dodana. Dziękujemy!
© Bakotech - 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.

Akceptuję